Tere,

Põnev võimalus noorele erivajadusega inimesele tsirkuse projektis Salzburgis sel suvel 14.-27. juulil.

Otsime oma projekti füüsilise puudega (või kurti) noort inimest, keda köidaks mõte osaleda tsirkuse noorteprojektis!

Palun Teie abi, et see info jõuaks noore inimeseni vanuses 14-23, keda inspireeriks võimalus osaleda (sotsiaalse)tsirkuse projektis. Kui teil on kontakte kuhu võiks selle kirja edasi saata, siis palun tehke seda. Rohkema info saamiseks võib minu poole pöörduda tel 56629702 või folie@tsirkus.ee

Sõidan ettevalmistavale kohtumisele Salzburgi 25. aprillil ja oleks väga hea selleks ajaks teada, millised kolm noort erivajadusega inimest Eestist osalevad.

Korraldajalt on palve eelistada võimalusel füüsilise puudega inimesi, kuna see on projekti taotluse prioriteet.

Kui osalejal on vaja tugiisikut, siis selle isik saab 100% rahastuse Erasmus+ programmilt. Selle jaoks on olemas korralik eelarve. Tugiisik/hooldaja peab olema kvalifitseeritud selleks tööks. Teenuste eest esitab tugisiik/hooldaja arve. Lõpparuandes on vaja põhjendada selle isiku osalemise vajadus.

Olen tsirkusemaastikul Eestis ja Euroopas tegutsenud üle 25 aasta. Olen 10 aastat tegev Euroopa Noortetsirkuste Organisatsiooni EYCO juhatuses. Väga palju noortetsirkuseid üle Euroopa tegelevad erivajadustega lastega, noortega ja täiskasvanutega. Tsirkuse tegevus on sellisel juhul lähtuv otseselt  osaleja vajadusest ja eelistustest ning see peab olema lõbus ja inspireeriv. Tegelikult ongi see tänapäeva tsirkuse pedagoogikas nii kõikide osalejate puhul. Julgustan osalema projektis. Korraldaja on suurte kogemustega suur tsirkuse organisatsioon Salzburgis, keda võib täielikult usaldada. Olen korraldajaga tuttav läbi Euroopa professionaalide tsirkusekoolide föderatsiooni FEDEC. Samuti võib julgelt toetuda tsirkusestuudio Folie kogemusele läbi 24 aasta. Folielastest osaleb projektis 9 noort inimest ja kaks grupijuhti. Lisaks siis otsime 3 füüsilise puudega (või kurti) inimest koos vajadusel tugiisikutega. Ootame väga seda projekti ja väljakutset.

Tsirkuse projekti esitlus: EN_Circability Open Call 2024 Pres v2

Teie tagasisidet ootama jäädes ja ette tänades

Terje Bernadt

+372 56 629 702 

Tsirkusestuudio Folie